Elektronická aukce: Nejlevnější elektřina nebo plyn

Elektřina nebo plyn pro firmy o 20 – 25 % levněji? Takové možnosti nabízí elektronické aukce. Jak tento moderní systém funguje? Kolik mohou podnikatelé nákupem energie na elektronické aukci ušetřit? Jak se do ní zapojit? Elektronické aukce elektřiny nebo plynu jsou v zahraničí běžné. Odběratelům nabízejí nejlevnější energii – dodavatelé totiž soutěží o přízeň zákazníka a snižují své ceny. To vše sleduje klient on-line prostřednictvím internetu.

Úspory, které je možné dosáhnout, se pohybují kolem 20 – 40 % z ceny, jíž nabízejí běžně dodavatelé. Elektřinu nebo plyn na aukcích začaly nakupovat před několika lety orgány veřejné správy – za průkopníka v této oblasti je považována Ostrava, která v elektronické aukci nakupuje energii již několik let – pro letošní rok nakoupilo město energii o 10 milionů korun levněji oproti cenám platným v roce 2012.

Výhodná elektřina a plyn pro firmy

Elektronické aukce elektřiny nebo plynu lákají stále více také firmy. Ty mohou výhodným nákupem energií ušetřit deseti až statisíce korun ročně.

Srovnání úspor pro podnikatele

  • odběrem energie od alternativního dodavatele – úspory 4 až 6 %
  • zákazník je dobrý vyjednavač a má vysoký odběr – úspory až 10 %
  • nákup energie v elektronické aukci – úspory 20 až 25 %

Podívejme se na příklad menší výrobny, která má odběr 80 MWh elektřiny ročně. Firma může v elektronické aukci „vydražit“ slevu na elektřinu 140 000 korun za dva roky, tj. ušetří 70 000 korun ročně. Je třeba dodat, že zároveň k levnější elektřině dostane také výhodné smluvní podmínky, které ji ohlídají nestranní odborníci.

Kolik ušetří Vaše firma?

Zajímá Vás elektronická aukce elektřiny nebo plynu? Nechte si spočítat nezávaznou kalkulaci úspor u EnergetickéPoradny.cz. Kontaktovat nás můžete na info@energetickaporadna.cz nebo na telefonu 776 53 22 77.