Elektronické aukce: Nejčastější dotazy a odpovědi

Co je to vlastně on-line výběrové řízení neboli elektronická aukce?

e-výběrové řízení neboli e-aukce, je elektronická dynamická forma porovnání nabídek dodavatelů v daném čase v elektronické aukční síni. Toto porovnání probíhá vzdáleně pomoci komunikační sítě. Dodavatelé v ní mají dostatečný prostor, kde prostřednictvím jejich nabídek v rámci soutěže snižují cenu ve prospěch zákazníka. Zákazník dostane před aukcí přístupové údaje a přes webové rozhraní může z pohodlí kanceláře nebo domova sledovat, jak dodavatelé snižují své ceny v jeho prospěch. O nic se nestará, nemusí nic dražit – vše zajišťujeme my.

Kolik mohu v elektronické aukci ušetřit?

Úspora je u každého zákazníka individuální. Zákazníci s námi šetří v průměru kolem 15–25 %. Záleží, jakého máte v současnosti dodavatele a také na jakém distribučním území se nacházíte. Dominantní dodavatelé mají většinou vyšší cenu za silovou elektrickou energii než alternativní dodavatelé, ale nemusí to být pravidlem. Ani alternativní dodavatel nemá všude ceny stejné. Většinou se pak cena liší tím, na jakém distribučním území se zákazník nachází a také jestli dodavatel používá dvojí ceníky nebo jinak časově omezené motivované programy. Zpravidla se dodavatel snaží dodávat s co největším ziskem a snaží se zákazníka přesvědčit jak je jeho nabídka výhodná.

Oproti blokovým ceníkům dodavatelů jsou naše e-Výběrové řízení schopny donutit dodavatele nabídnout opravdu ty nejnižší ceny. Dodavatel, který podal nejlepší nabídku, je pro zákazníka zárukou nejnižší ceny na českém trhu – značná úspora oproti stávajícímu stavu.

Jak nám můžete garantovat, že pro nás zajistíte tu nejnižší cenu elektrické energie na českém trhu?

Jsme schopni garantovat nejnižší aktuální ceny na trhu prostřednictvím naší e-aukce, kde dodavatelé on-line v plně konkurenčním prostředí mají dostatek prostoru ke snížení ceny, tj. zákazník získává nejnižší možnou cenu energie. Takto snížená cena se pro zákazníka stává transparentně nejlepší nabídkou na českém trhu.

V čem je on-line výběrové řízení lepší oproti výběru, který bych udělal sám?

Máme dlouhodobou zkušenost se zprostředkováním dodávek elektrické energie i plynu a známe možnosti dodavatelů. S touto zkušeností se stavíme na stranu zákazníka. Dokážeme vyjednat pro zákazníka značnou úsporu a zároveň férové obchodní podmínky, za kterých dodavatel zákazníkovi elektrickou energii následně dodává. Máme dobrý přehled na trhu s dodavateli a víme, jak je důležité mít toho správného. Pomocí našeho elektronického výběrového řízení jsme schopni on-line porovnávat nabídky dodavatelů a tím v daném čase dospět k aktuálně nejnižší nabídce na českém trhu. Kromě snížení ceny za silovou energii zákazníkovi provádíme energetický audit, který odhalí případné finanční ztráty na nesprávném nastavení odběru.

Slyšel jsem o některých dodavatelích, co jsou schopni slíbit cokoliv a skutečnost je pak jiná…?

Ano, poté co se trh s elektřinou i plynem uvolnil, vzniklo skutečně hodně nových společností a tím i větší konkurenční boj. Někteří dodavatelé leckdy používají praktiky, které jsou na hraně zákona a etiky. Zákazník je pak často ve velké nevýhodě, protože dané problematice tolik nerozumí. Dodavatelé, kteří se účastní našeho on-line výběrového řízení prověřujeme, aby byli schopni plnit náročné požadavky zákazníka. Jsme schopni zajistit podmínky smlouvy tak, aby byly pro zákazníka výhodné. Dobře si uvědomujeme, že kromě dobré ceny za elektřinu jsou důležité i kvalitní služby.

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište na info@energetickaporadna.cz. Rádi Vám odpovíme!