Sobota, 17 dubna, 2021
Domů Energie Podomní prodejci řádí v Plzni, nebojí se ani městské policie

Podomní prodejci řádí v Plzni, nebojí se ani městské policie

Drzost podomních prodejců nezná mezí. Lžou, porušují vyhlášku zakazující podomní prodej a dokonce vyhrožují zavoláním policie. Absurdní!

Na dveře bytu v panelovém domě na sídlišti Vinice zazvonil dnes dopoledne mladý muž. Představil se a dodal, že zastupuje ČEZ, RWE, Comfort Energy a zjišťuje, zda lidé obdrželi dopis o změně ceny silové energie. „Z diskuse vyplynulo, že taky převádí klienty k jiným dodavatelům. Odešel s nepořízenou. Nedalo mi to a zavolal jsem na ČEZ, kde mi potvrdili, že žádné takové lidi neposílají a že tenhle člověk je nezastupuje,“ uvedl pan L. z Plzně. Nakonec podomního prodejce v domě ještě zastihl, jak diskutuje se starší paní. „Tak jsem mu řekl, co jsem zjistil u ČEZu a že mi neříkal pravdu. Najednou tvrdil, že ČEZ nezastupuje, ale věnuje se klientům na území ČEZ atd. Nakonec z něj vypadlo, že zastupuje Comfort Energy,“ dodal pan L.

Současně podomního prodejce informoval o tom, že v Plzni je podomní prodej zakázán obecní vyhláškou. „Na to začal povídat, že tu není kvůli podomnímu prodeji. Tak jsem mu řekl, ať odejde z domu, nebo že na něj zavolám městskou policii. Na to reagoval, že tedy zavolá svého tatínka, který pracuje u státní policie jako plukovník,“ nepřestává se ani teď divit neomalenosti pan L.

Vaše práva

  • Ověřujte vždy totožnost lidí, kteří se domáhají jakékoli kontroly, vstupu do domácnosti a chtějí fakturu.
  • Vyžádejte si jejich jméno a neváhejte zavolat na dodavatele, abyste totožnost prověřili.
  • V Plzni a řadě dalších obcí je podomní prodej zakázán. Volejte městskou policii – prodejcům hrozí pokuta až 200 tisíc korun.
RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular

Recent Comments