Sobota, 17 dubna, 2021
Domů Energie Odstoupení od smlouvy na elektřinu a plyn? Nově i po zahájení dodávek.

Odstoupení od smlouvy na elektřinu a plyn? Nově i po zahájení dodávek.

Odstoupit od smlouvy uzavřené při podomním prodeji je od ledna 2016 jednodušší. Novela energetického zákona nyní umožňuje zrušit smlouvu ještě 15 dnů poté, co začnete elektřinu nebo plyn odebírat.

Podomní prodej nebo sjednání smlouvy po telefonu a přes internet dnes patří k častým obchodním taktikám dodavatelů. Spotřebitelé často ani netuší, na co kývají. Změna dodavatele elektřiny nebo plynu je tak může snadno překvapit. Když přijde dopis, že nový dodavatel zahájil dodávku energií, může být už pozdě.

Podobnou situaci nyní pomáhá řešit novela energetického zákona. Ta umožňuje zrušit smlouvu na dodávky elektřiny nebo plynu, která je uzavřena mimo obchodní prostory (podomní prodej) nebo distančním způsobem (přes telefon nebo internet) ještě 15 dnů po zahájení dodávky. Rozhoduje přitom datum odeslání odstoupení.

Od podobných smluv mohou spotřebitelé odstoupit už nyní na základě občanského zákoníku (par. 1829), a to ještě 14 dní od jejich podpisu. Energetický zákon už dříve umožňoval odstoupit od smlouvy na dodávky energie ještě 5 dnů před zahájením dodávky.

NECHTE SI PORADIT, NEZÁVAZNĚ!

RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular

Recent Comments