Pátek, 7 května, 2021
Domů Energie Výběr dodavatele energií, žádáme více než cenu

Výběr dodavatele energií, žádáme více než cenu

Při výběru nového dodavatele elektřiny nebo plynu žádáme už víc než jen nízkou cenu. O co vše se zajímat?

Jméno velkého zavedeného dodavatele ani nízká cena dnes pro získání nových odběratelů elektřiny a zemního plynu nestačí. Jak vyplynulo z průzkumu společnosti Europe Easy Energy, který realizovala v průběhu září a října mezi potenciálními klienty, zákazníci se před podpisem nové smlouvy stále častěji ptají na obchodní podmínky, klientský servis a bonusy.

Tam, kde dříve váhavého odběratele přesvědčila nejnižší cena na trhu, už dnes obchodníci s energiemi nepochodí. Podle nedávného průzkumu Europe Easy Energy na veletrzích bydlení a vytápění*, se zajímají potenciální klienti stále častěji o víc, než jen kolik ušetří. Kromě historie firmy je zajímá i délka platnosti smlouvy, sankce nebo služby, které získají ke smlouvě navíc. „Dostát všem požadavkům klienta není snadné, proto jdou mnozí velcí dodavatelé cestou fixace zákazníků, třeba smlouvou na dobu určitou s víceletou fixací ceny, nebo její platnost automaticky prodlužují,“ říká Zdeněk Mařík, energetický expert společnosti Europe Easy Energy. Alternativní dodavatelé, volí většinou jinou cestu – sází na nespokojenost zákazníků právě s velkými dodavatelskými společnostmi.

Cena + bonus = nový odběratel

O útlumu střídání dodavatelů energií psal už na jaře letošního roku server cenyenergie.cz, nedávný průzkum Europe Easy Energy potvrzuje, že si odběratelé stále pečlivěji vybírají, zda přejdou a ke komu. Mezi nejčastější důvody změny dodavatele patří podle Elišky Štefkové, ředitelky komunikačního centra společnosti Europe Easy Energy, kromě nižší ceny za dodávky energií hlavně vstřícné obchodní podmínky, perfektní klientský servis a bonusy k nové smlouvě. Vítaným zvýhodněním je třeba bezplatná asistenční služba pro domácnost, věrnostní program anebo bonus plynoucí ze zřízení nové smlouvy. Velkou společnost proto mnohdy přebije nabídka alternativního dodavatele, který má pro své stávající i potenciální klienty zákaznickou linku zcela zdarma.

O KOLIK PLATÍTE VÍCE?

RELATED ARTICLES

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular

Recent Comments